192.168.l.l

192.168.l.l192.168 ll internete giriş yapmanızı sağlayan modeminizin varsayılan IP adresidir. Ne işe yarar bu IP adresi? Bu adrese bir web sitesine girer gibi tarayıcınızdan giriş yapmanız gerekiyor. Giriş için sizden istenen kullanıcı adı ve şifreyi yazıp giriş yaptıktan sonra karşınıza modeminiz ve kullanmış olduğunuz internetiniz ile ilgili bilgiler geliyor. Menü yardımıyla her türlü özelleştirme, güvenlik ve şifre değiştirme işlemini modeminize değiştirip kayıt edebilirsiniz.

Nasıl Giriş Yapabilirim?
192.168.l.l
Yukarıda görmüş olduğunuz ip adresine tıklayın. Modeminizin arayüzüne giriş yaptınız.  Ancak “giriş yapılamadı” şeklinde bir hata alırsanız veya açılmazsa bu sizin modemin IP adresi değildir. 192.168.l.l buraya tıklayın ve ana sayfamızdan kendi ip adresinizi öğrenin.

Kullanıcı adı ve şifremi nasıl bulabilirim?

192.168.l.l adresi modeminizi aldığınızda bir şifre belirlenmiştir. Bu şifre o marka model için herkeste aynıdır. Modem Şifreleri Şu yazımızdan varsayılan şifrenizi öğrenebilirsiniz. Ancak bu şifreyle giriş yapamıyorsanız ya daha önce siz değiştirdiniz, ya da bir başkası ağınıza bağlanıp değiştirmiş demektir. Şifreyi sıfırlamak için, modeminizin yanına gidin. İğne yardımıyla modeminizin arkasında bulunan küçük deliğe 15-20 saniye bastırın. Bu tuş modeminizi sıfırlayacaktır. Böylelikle varsayılan şifre ile tekrardan kendiniz giriş yapıp, şifreyi isterseniz yine değiştirebilir ve diğer güvenlik ayarlarını yapabilirsiniz.