Wifi Şifre Değiştirme

Wifi şifre değiştirme ihtiyaç duyuyorsanız birisine verdiğiniz şifrenin bir başkasına geçmesi ve bu durumda modeminize birçok kişinin bağlı olması ve bu yüzden internetiniz yavaşlamış olacaktır. Aşırı yoğunluk ise internet kullanımınızı yavaşlatıp kotanızın hızlı bi şekilde dolmasınız sağlıyacaktır.

Böyle bir durumda Wifi şifre değiştirme nasıl yapılır?

İlk olarak modem marka ve modelinize göre ip adresinizi bulup, modem arayüz ekranına ulaşmanız gerekmektedir. Bu noktada başlıca şunları kullanabilirsiniz;
192.168.2.1
192.168.1.1
192.168.1.2

Yukarıdaki ip adreslerinden biri ile modem arayüz sayfasına ulaştıktan sonra sizlere kullanıcı adı ve şifre isteyecektir. TTnet kullanıcısı iseniz genelde kullanıcı adı admin şifre ise ttnet olarak girilmektedir. Eğer girmez ise kullanıcı adını girdikten sonra şifre alanını boş bırakarak tekrar giriş yapmayı deneyin. Modem arayüz kullanıcı adı ve şifrelerini bu sayfada bulabilirsiniz.

Modem arayüzüne başarılı bir şekilde giriş yaptıktan sonra ana menüde bulunan Kablosuz ağ menüsünden ulaşınız. Burada Wifi şifre değiştirme işlemini gerçekleştirebilir yada isterseniz modeminizin kablosuz ağını kapatıp açabilirsiniz.